Український сценічний костюм – важливий компонент художнього втілення фольклору на сцені і потужний спосіб естетичного і духовного виховання. У ньому втілилася історична доля народу, його культура і традиції. Національний одяг зберігає в собі особливості різних культурних епох, тому вона є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей українського народу.

Сценічний національний костюм має безліч варіантів в залежності від регіональних особливостей. Вони проявилися в крої, вишивці, декорі, колірних особливості та прикрасах. При виготовленні такого костюма важливо враховувати декоративні властивості матеріалу, творчо використовувати елементи традиційного орнаменту властивого для даного регіону, а так само постійно проводити художньо-естетичний аналіз готової продукції.

Сама примітна риса традиційного українського одягу – це надзвичайна барвистість, що досягається завдяки вишивці. Через систему орнаменту і кольору в вишивку трансформуються переживання і почуття, а виконавці одягнені в такий костюм передають настрій і глибокий сенс української пісні і танцю. Виступаючи на сцені в такому костюмі виконавець фольклору своїм зовнішнім виглядом і манерою поведінки повинен відповідати певному стандарту національної культури. При кожному виступі необхідно прагне щоб пісня, музика, гра і костюм створювали єдину образно-стилістичну структуру.